Obračun u hrvatskoj skupini: Island junački odigrao i uzeo bod; Messi nije realizirao jedanaesterac

S početkom od 15 sati Argentina i Island otvorili su natjecanje u skupini D Svjetskog prvenstva, skupini u kojoj se natječe i Hrvatska.U čvrstoj utakmici Island je osvojio bod, završilo je 1:1. Junak utakmice je islandski vratar Halldorsson koji je skinuo jedanaesterac Messiju.

Argentina: Caballero, Tagliafico, Mascherano, Marcos Rojo, Otamendi, Salvio, Biglia, Di Maria, Meza, Messi, Aguero

Island: Halldorsson, Saevarsson, Sigurdsson, Arnason, Magnusson, Gudmundsson, Bjarnason, Sigurdsson, Gunnarsson, Hallfredsson, Finnbogason

Argentina-Island 1:1

Utakmicu sudi Poljak Szymon Marciniak.

———————————————————————————————-

90+5 Kraj, 1:1

90+2 Messi ponovo puca ali iznad gola

90′ Igra se 5 minuta sudačke nadoknade

81′ Messi s dvadesetak metara zamalo pokraj gola… Argentina ima 72 posto posjeda lopte

64′ Messi pucao jedanaesterac, Halldorsson skida!

53′ Island i dalje igra čvrsto, Argentina kruži oko obrambenog bedema

46′ počelo je drugo poluvrijeme

———————————————————————————————–

45+1 Kraj prvog poluvremena. Island je pokazao kako se može igrati protiv Argentine koja ima odličan napad, ali ne tako dobar ostatak ekipe.

45′ Sigurdsson u kaznenom prostoru puca, ali Caballero brani

42′ Sporna situacija, Islanđanin u padu u kaznenom prostoru igrao rukom, sudac svirao korner, a ne jedanaesterac

32′ Islanđani igraju čvrsto s puno kontakta

23′ Island se vraća, Finnbogason zabija, 1:1

19′ Aguero iz okreta s 12 metara zabija, 1:0

17′ Messi je opalio s dvadesetak metara, Halldorsson brani

10′ Bjarnason promašuje čisti zicer

9′ Slobodnjak Messija, Tagliafico glavom skreće malo pored gola

6′ početno ispitivanje snaga

1′ Island kreće s centra