VIDEO Uspješna generalna proba: Senegal poveo, Perišić iz slobodnjaka izjednačio, Kramarić za 2:1

Hrvatska nogometna reprezentacija svoju posljednju pripremnu utakmicu uoči Svjetskog prvenstva igrala je na stadionu Gradski vrt protiv jednog od afričkih predstavnika u Rusiji, Senegala i pobijedila 2:1.

Vatrene je dočekao rasprodani Gradski vrt, ali u prvom poluvremenu, nakon početne prilike Mandžukića glavom, nisu često prijetili suparničkim vratima, dok su brzi Senegalci u nekoliko navrata imali svoje prigode, ponajviše iz protunapada.

Jedan od afričkih predstavnika na Svjetskom prvenstvu naposljetku je poveo na samom početku drugog poluvremena, jednostavnom akcijom kroz sredinu koju je uspješno zaključio Sarr.

Izbornik Zlatko Dalić, u skladu s najavama, u nastavku je dao priliku šestorici novih igrača, a Hrvatska je podigla razinu svoje igre te najavila bolje trenutke pokušajem Kramarića iz 52. minute, kada je zatresao prečku.

Kramarić je potom još jednom odlično pucao, a izjednačenje je donio Perišić u 63. minuti, udarcem iz slobodnog udarca koji je dodirnuo senegalski živi zid i prevario Dialla.

Hrvatski je preokret dovršio Kramarić u 78. minuti, nakon što mu je prvi pokušaj blokiran, lijevom je nogom pronašao donji kut senegalskih vrata za 2:1. Senegal je u završnim minutama krenuo po poravnanje, no Manea je zaustavio okvir gola, a Sane i N’Doye nisu bili precizni.

Senegal je 28. reprezentacija FIFA-ine rang ljestvice, koja će u Rusiji nastupati u skupini H, zajedno s Poljskom, Kolumbijom i Japanom. Najbolji igrač reprezentacije uvjerljivo je napadač Liverpoola Sadio Mane, koji bi trebao zaigrati u Osijeku, nakon što je propustio prvu provjeru Senegala 31. svibnja, koja je završila s početnih 0:0 protiv reprezentacije Luksemburga.

Senegal je u 2018. odigrao još dvije prijateljske utakmice i u nijednoj nije uspio slaviti. S BiH je odigrao 0:0, dok je s Uzbekistanom susret završio 1:1. Od preostalih poznatijih igrača iz senegalske reprezentacije spomenimo Koulibalyja iz Napolija, Ndiayea iz Stoke Cityja, Sowa iz Burse i Nianga iz Evertona.

Izbornik Aliou Cisse prije 16 godina je kao kapetan predvodio reprezentaciju Senegala u njezinom prethodnom nastupu na Svjetskom prvenstvu. Senegal je 2002. u Japanu i Koreji bio veliki hit Svjetskog prvenstva; stigli su do četvrtfinala i izjednačili najveći uspjeh u povijesti afričkog nogometa, koji su ostvarili još Kamerun 1990. i Gana 2010. godine.

Izbornik Zlatko Dalić u ponedjeljak je objavio konačan popis putnika za Rusiju, a s njega je otpao stoper Mitrović. Protiv reprezentacije Brazila Dalić je isprobao jednu varijantu za Argentinu sa stoperom Vidom na poziciji lijevog beka, a to će se za utakmicu protiv Senegala promijeniti. Naime, najavljena su oba hrvatska beka – Strinić i Pivarić, piše gol.hr.

Protiv reprezentacije Senegala Hrvatska nikada do sada nije igrala.

U ovogodišnjim prijateljskim utakmicama Senegalci nisu imali previše uspjeha – remizirali su s Uzbekistanom 1:1 te s Bosnom i Hercegovinom, kao i Luksemburgom, 0:0.

Po završetku utakmice u Osijeku, stručni stožer i igrači hrvatske reprezentacije imaju dva slobodna dana, a na zrakoplov za Rusiju sjedaju u ponedjeljak, 11. lipnja.

Hrvatska-Senegal 2:1

………………………………………………………………………………………………………..

90+5 Kraj, pobjeda Hrvatske

86′ Kovačiću žuti, faul na Maneu

84′ Maneova bomba s 25 metara iz slobodnjaka odsjeda na gredi

77′ Kramarić gooool 2:1

70′ Sudačko hlađenje igrača

66′ Ndiaye i Sane po žuti, ulazi Lovre Kalinić umjesto Danijela Subašića

65′ Izlazi Rakitić, ulazi Brozović

63′ Perišić pogađa iz slobodnog udarca s više od 25 metara, gooool 1:1, lopta se odbila od Sarra u živom zidu Senegala i promijenila smjer

61′ Sakho žuti, Rebić van, ulazi Brozović

60′ Rebić s dvadesetak metara puca preko gola

58′ Kramarić puca, Diallo izbacuje

57′ Krasna kontra Senegala, Subašić spašava ispred Manea

53′ Vida nakon ubačaja Modrića iz kornera puca glavom preko gola

52′ Kramarić trese gredu

48′ Krasna akcija Senegala, dubinska lopta na Sarra koji je prihvaća na vrhu šesnaesterca i zabija, Senegal vodi 1:0

46′ Kalinić umjesto Mandžukića, Kramarić umjesto Badelja, Jedvaj umjesto Lovrena, počelo je drugo poluvrijeme

Posjed: Hrvatska 66 posto, Senegal 34 posto

Udarci na gol: Hrvatska 3 (0 u okvir), Senegal 5 (1)

45+2 Kraj poluvremena

45+1 Modrić osvaja loptu i puca s ruba šesnaesterca preko vrata

45′ Sarr probija Lovrena i desnom stranom izbija pred Subašića koji zaustavlja pokušaj ubacivanja lopte pred gol

43′ Sarr pokupio poklonjenu loptu hrvatske obrane, pucao i promašio

40′ Opet je pobjegao Mane, ali Ćorluka je spasio

38′ Odlična prilika za Senegal, Sakho je ostao sam, ali centaršut je bio mrvicu previsok

34′ Mandžukić je pao u šesnaestercu, ali sudac se nije oglasio.

34′ Koulibaly žuti karton, napucao loptu

33′ Senegal igra čvrsto i organizirano, Hrvatska ne stvara prave prilike

25′ Sudački time out za osvježenje, sparno je u Osijeku

23′ Pokušaj Sakhoa koji je iz teške situacije pucao iz okreta, ali taj udarac je pogodio vanjsku mrežu

18′ Senegal je brzo izveo kontru, Mane po lijevoj strani pretrčao Ćorluku i ubacio u sredinu no udarac Sakha zaustavlja Subašić

7′ Jako dobra prilika za Hrvatsku, Perišić je ubacio, Mandžukić pucao glavom, ali malo pored stative

1′ počela je utakmica

…………………………………………..

Sudeći po formaciji koju je objavio Senegalski nogometni savez, Sadio Mane će igrati na poziciji ”desetke”, a ne na krilu na kojem smo ga navikli gledati u Liverpoolu. Senegal će istrčati u rasporedu 4-3-3.

Dalić je Vatrene posložio u formaciju 4-2-3-1. Vida je opet na beku, ali ovoga puta desnom, dok će na lijevom biti Strinić. U napadu je Mario Mandžukić koji nije igrao protiv Brazila, dok će Kramarić čekati priliku s klupe.

POČETNE POSTAVE:

Senegal: Diallo – Gassama, Koulibaly, Sane, Sabaly – Ndiaye, Gueye, Mane – Sarr, Niang – Sakho

Hrvatska: Subašić – Vida, Lovren, Ćorluka, Strinić – Badelj, Rakitić – Rebić, Modrić, Perišić – Mandžukić

VIDEO Protivnik Hrvatske želi ponoviti povijesni uspjeh: Kako su srušili velesilu i šokirali svijet

Raspored i točne satnice svih utakmica Svjetskog prvenstva 2018.

MVEP izdao vodič za navijače koji idu u Rusiju na SP u nogometu: Što ako izgubite putovnicu, brojevi telefona i druge korisne informacije