Dinamo ide u finale Hrvatskog nogometnog kupa, u Maksimiru je pala Rijeka

Nakon Hajduka, danas smo doznali drugog sudionika finala Hrvatskog nogometnog kupa. U Maksimiru su od 17.30 igrali Dinamo i Rijeka, vodeća momčad Prve HNL protiv branitelja naslova u Kupu i aktualnog prvaka Hrvatske. Dinamo je pobijedio 3:0 (1:0), a na početku drugog poluvremena Rijeka je ostala bez igrača, Bradarić je zaradio drugi žuti karton.

SASTAV DINAMA
Livaković; Stojanović, Perić, Rrahmani, Sosa; Doumbia, Ademi; Olmo, Hajrović, Soudani; Gavranović

SASTAV RIJEKE
Sluga; Zuta, Punčec, Župarič, Leovac; Grahovac, Bradarić; Acosty, Pavičić, Heber; Puljić

—-
Kraj, Dinamo ide u Vinkovce na finalni ogled s Hajdukom

Igraju se tri minute sudačkog dodatka

82′ – Ante Ćorić zabija za 3:0! Može se reći da je ovim golom Dinamo osigurao finale Kupa

80′ – Goool! Soudani odličnim lobom zabija za 2:0 vodstvo protiv Rijeke.

71′ – Još jedna dvojbena odluka suca Zebeca. Sosa je napravio pogrešku i izgubio loptu, Acosty dolazi do nje, ali ga ruši Stojanović izvan šesnaesterca. Zebec je dao žuti Nigerijcu zbog simuliranja.

47′ – Drugi žuti karton bodio je Filip Bradarić! Kapetan Rijeke uzeo je loptu ispred Perića pa udario Dinamova stopera. Sudac je odlučio de je to za drugi žuti. Rijeka igra s igračem manje

45′ – Počelo je drugo poluvrijeme

—-

45′ – Kraj prvog poluvremena.

44′ – Soudani je jurnuo u Kontru, lopta je došla do Doumnije koji puca u Bradarićev lakat. Modri traže jedenaesterac, ali Zebec odmahuje rukom

32′ – Soudani je postigao pogodak nakon kornera, ali Zebec je poništio gol jer je Gavranović ometao Slugu u pokušaju boksanja te lopte.

24′ – Goool! Dinamo vodi 1:0, a gol je postigao Hajrović. Olmo je pokrenuo akciju s desne strane, lopta je završila kod Gavranovića koji je šalje do Hajrovića, a on je spretno posprema u gol Rijeke.

6′ – Opet prilika za Dinamo. Pucao je Soudani s kojih 18 meztara, ali lopta ide pored gola.

5′ – Polukontra Rijeke. Leovac je pucao, ali ravno u Zagorca.

3′ – Odmah na početku susreta odlična prilika Dinama. Amir Rrahmani glavom je pucao, ali lopta ide u prečku.

0′ – Počeo je susret polufinala Kupa između Dinama i Rijeke