Dinamo poveo, pa ozbiljno poražen u Rijeci, od 27. minute imao igrača manje

Dinamo je danas ozbiljno poražen na Rujevici.

HNK RIJEKA – GNK DINAMO 4:1 (1:1)

Hrvatski Telekom Prva liga, 23. kolo

Stadion Rujevica, Rijeka, 7.3.2018.

Glavni sudac: Damir Batinić (Osijek), Borut Križarić (Čakovec), Goran Pataki (Đakovo), Dalibor Conjar (Osijek)

Gledatelji: 4572

HNK Rijeka: Sluga – Zuta, Župarić, Punčec, Leovac – Grahovac, Bradarić (od 90. Capan) – Kvržić (od 62. Črnic), Pavičić, Heber (od 83. Puljić) – Čolak

GNK Dinamo: Livaković – Stojanović, Lešković, Benković, Sosa – Doumbia, Ademi – Gojak (od 51. Hajrović), Moro (od 66. Rrahmani), Olmo – Gavranović (od 82. Hodžić)

Žuti kartoni: Punčec, Kvržić, Heber, Leovac, Žuta, Župarić / Lešković, Gavranović, Ademi, Sosa

Crveni kartoni: Lešković

Strijelac: 0:1 Gavranović (16.), 1:1 Heber (19.), 2:1 Pavičić (48.), 3:1 Heber (60.), 4:1 Puljić (87.)

Modri su na Rujevici u naknadno odigranom 23. kolu HT Prve lige upisali neugodan 4:1 poraz od Rijeke. U 27. minuti Lešković je zbog dva žuta kartona napustio igru, a Dinamo je u tom trenutku ostao s deset igrača na travnjaku. Jedini pogodak za Modre postigao je bivši igrač riječkog kluba Mario Gavranović.

Trener Mario Cvitanović odlučio se za sljedeći sastav protiv Rijeke. Na golu je bio Livaković, zadnja linija na bokovima Stojanović i Sosa, a stoperski par Benković i Lešković. U sredini Doumbia, Ademi i Moro, dok su prema naprijed igrali Olmo, Gojak i špica Gavranović.

Krenule su čvrsto obje ekipe u derbi susret pa je tako već u drugoj minuti igre žuti karton zaradio Lešković. U četvrtoj minuti pokušao je domaćin preko Hebera i Čolaka, ali Benković je na vrijeme blokirao dodavanje. Par minuta kasnije imao je Heber i pokušaj glavom, a lopta je srećom otišla pokraj gola.

Dinamo je imao prvu izglednu priliku preko Gavranovića koji je prizemnim udarcem pokušao ugroziti domaćina, ali Sluga je obranio pokušaj. Nije se dugo čekalo na prvu proslavu pogotka – u 16. minuti Modri su poveli 1:0. Olmo je na desnoj strani prošao Leovca, ubacio na pet metara do Gavranovića, a napadač Dinama glavom zabio za vodstvo.

Rijeka je vrlo brzo stigla do izjednačenja. U 19. minuti Livaković je greškom dodao do Čolaka koji je sam krenuo prema golu Dinama, vratar modre ekipe istrčao, ali nije uhvatio loptu, a zatim je natrčao Heber koji je s lakoćom zatresao praznu mrežu za 1:1.

U 27. minuti susreta Lešković je zaradio drugi žuti karton, a momčad trenera Cvitanovića ostala je na travnjaku s igračem manje. Do kraja prvog dijela izdvojit ćemo još priliku kada je Moro pucao iz daljine, ali Sluga obranio udarac.

Nastavak susreta donio je razigranu riječku ekipu koja je proslavila još tri pogotka do kraja. Prvo je u 48. minuti na 2:1 postavio Pavičić pogotkom u rašlje, a kasnije se drugim golom na utakmici okrunio Heber kada je uspješno jedan na jedan prošao Livakovića i zabio za povećanje prednosti. Do kraja utakmice Modri nisu nikako mogli pronaći način za smanjenje prednosti domaćina, a u 87. minuti Puljić je precizno iz kaznenog udarca zabio za konačnih 4:1.

Nakon neugodnog gostovanja na Rujevici igrači Dinama okreću se nadolazećoj prvenstvenoj utakmici, protiv Lokomotive na Maksimiru, u subotu, 10. ožujka, s početkom u 15 sati, kažu u Dinamu.