Heber, Čolak i Kvržić pogađali za pobjedu Rijeke, Dinamo minimalno protiv Slavena Belupa

U 24. kolu Hrvatski Telekom Prve lige Rijeka je na svojoj Rujevici pobijedila Lokomotivu 3:1.

Za Rijeku je to bila deveta domaća pobjeda, iako je 15 minuta prije kraja Lokomotiva imala bod u džepu (1:1). No, prvo je lijepim volej udarcem Antonio-Mirko Čolak pogodio za 2:1, a na samom kraju je Kvržić potvrdio slavlje Rijeke.

Prije svega toga, u prvom dijelu, Heber je bio strijelac prvog pogotka na utakmici (23. minuta), dok je pet minuta prije odmora izjednačio Majstorović.

Bila je to otvorena utakmica s obje strane začinjena i brojnim prilikama i lijepim akcijama, piše HNTV.

HT Prva liga, 24. kolo: Rijeka – Lokomotiva 3:1 (Heber 23., Čolak 76., Kvržić 90.+1/Majstorović 40.)

Pobjeda Dinama, gol Gavranovića, ozljeda Soudanija

Dinamo je s 1:0 svladao Slaven Belupo na maksimirskom stadionu, u susretu 24. kola Hrvatski Telekom Prve lige.

Jedini je gol na utakmici postigao Mario Gavranović (50. minuta), ovozimsko pojačanje Dinama, što je nekadašnjem igraču Rijeke bio i premijerni pogodak u modrom dresu.

Dinamo je, inače, bio dosta bolji, pogotovo u prvom poluvremenu, no i gosti su imali šansu nekako dohvatiti bod, ali je deset minuta prije kraja Livaković vrlo dobro obranio udarac Puclina.

Treba reći kako se tijekom prvog poluvremena ozlijedio Soudani, prvi strijelac Lige, koji je zbog bolova u zadnjoj loži napustio travnjak.

HT Prva liga, 24. kolo: Dinamo – Slaven Belupo 1:0 (Gavranović 50.)

Prvijenac Gyurcsa za pobjedu Hajduka protiv Rudeša

Uz mnogo muke Hajduk je na Poljudu pobijedio Rudeš 1:0 u utakmici 24. kola Hrvatski Telekom Prve lige.

Utakmica je odlučena početkom drugog poluvremena. U 52. minuti jedini je gol na ogledu postigao Mađar Adam Gyurcso, nogometaš koji je tijekom ove zime stigao u Split.

Podsjetimo kako je ranije u sezoni Rudeš osvojio sva tri boda na Poljudu (pobjeda 3:2), no ovaj put posljednja momčad s ljestvice nije uspjela ni do boda. Hajduk je bio bolji, mogao je i uvjerljivije slaviti, ali sve je ostalo tek na pogotku Gyurcsa.

HT Prva liga, 24. kolo: Hajduk – Rudeš 1:0 (Gyurcso 52.)