Osijek treći put ove sezone pobijedio Rijeku

Osijek je u ogledu 22. kola Hrvatski Telekom Prve lige u Gradskom vrtu svladao Rijeku 2:1. Bila je to treća ovosezonska utakmica ova dva kluba i Osijek je treći put bio bolji.

Ove subote su stvari za Rijeku krenule nizbrdo već u šestoj minuti kada je Župarić dobio crveni karton. Do kraja prvog dijela Rijeka je izdržala bez primljenog gola, no početkom nastavka Osijek je osigurao slavlje.

Prvo je Alen Grgić pogodio za 1:0 u 49. minuti, dok je u 56. Haris Hajradinović realizirao jedanaesterac za 2:0. Tri minute prije kraja Domagoj Pavičić je smanjio na 1:2, no do boda gosti ipak nisu uspjeli doći.

Ovom je pobjedom Osijek ponovno preskočio Rijeku na ljestvici, piše HNTV.

HT Prva liga, 22. kolo: Osijek – Rijeka 2:1 (Grgić 49., Hajradinović 56.-11m/Pavičić 87.)

Puljani u završnici do pobjede protiv Lokomotive

Nogometaši Istre 1961 ostvarili su u 22. kolu Hrvatski Telekom Prve lige petu pobjedu u sezoni.

S minimalnih 1:0 pulska je momčad na domaćem travnjaku svladala Lokomotivu i tako osvojila super vrijedne bodove u borbi za ostanak u prvoligaškom društvu.

Do pobjede je Istra 1961 došla u samoj završnici. U 85. minuti jedini je gol na utakmici postigao Andrea Ottochian, koji je ove zime stigao u Pulu. Inače, u prvom poluvremenu ovog ogleda bolji je dojam ostavio domaćin, dok je Lokomotiva bila aktivnija i opasnija u nastavku.

HT Prva liga, 22. kolo: Istra 1961 – Lokomotiva 1:0 (Ottochian 85.)