EP u rukometu: Hrvatska fantastičnom igrom protiv Srbije u drugom poluvremenu došla do prve pobjede

Hrvatska je na EP u rukometu u Splitu upisala prvu pobjedu, 10 razlike protiv Srbije.

Prvo poluvrijeme završilo je s pet razlike, nakon što se Hrvatska prvih 20 minuta mučila s a čvrstom obranom Srbije. Na kraju poluvrijeme je završilo 14:9.

U drugom poluvremenu Hrvatska je dugo držala pet, šest golova razlike, da bi u posljednjih 10 minuta pojačala čvrstoću obrane i povećala prednost do krajnjih 10 razlike.

Nažalost, Domagoj Duvnjak je pred kraj utakmice iznesen s terena, čini se da je riječ o ozljedi desne noge.

Mirko Alilović proglašen je za najboljeg igrača utakmice.

Popis reprezentativaca za prvih krug EP-a:

Vratari: Mirko Alilović, Ivan Stevanović

Pivoti: Željko Musa, Igor Vori

Vanjski: Domagoj Duvnjak, Luka Cindrić, Igor Karačić, Marko Kopljar, Luka Stepančić, Stipe Mandalinić, Marko Mamić, Jakov Gojun

Krila: Manuel Štrlek, Ivan Čupić, Zlatko Horvat, Lovro Mihić

……………………………………

Pobjeda Hrvatske

60′ Mihić 32:22

58′ Karačić 31:22

57′ Mandalinić 30:22

57′ Duvnjaka iznose s terena, izgleda ozljeda desne noge

56′ Marsenić 29:22

55′ Mihić zabija 29:21, u kontri Srbije zaradio isključenje

54′ Cvetković time out

54′ Horvat, 28:21

53′ Nenadić 27:21

53′ Duvnjak, 27:20

52′ Radivojević 26:20

51′ Duvnjak, 26:19

51′ Video analiza, Stevanović obranio srbijanski udarac, priznat gol Srbiji 25:19, Zelenović

50′ Štrlek, 25:18

49′ Stevanović brani, Hrvatska ima napad, Červar uzima time out

48′ Štrlek 24:18

47′ Sedmerac, Ilić 23:18

46′ Horvat 23:17

45′ Nenadić 22:17

45′ Kopljar 22:16

44′ Šešum 21:16

43′ Horvat 21:15

43′ Marsenić dvije minute van

42′ Nenadić, sedmerac 20:15

40′ Horvat 20:14, Alilović ponovo spašava udarac Srbije na prazan gol

39′ Alilović spašava udarac Srbije na prazan gol

39′ Nenadić, 19:14

38′ Musa dobio dvije minute

37′ Ilić, 19:13

36′ Musa 19:12

35′ Karačić 18:12

35′ Zelenović 17:12

34′ Stepančić 17:11, šest golova iz šest udaraca

33′ Nenadić, 16:11

32′ Cindrić 16:10

32′ Sedmerac za Srbiju, Ilić 15:10

Počelo je drugo poluvrijeme, Čupić iz sedmerca 15:9

Hrvatska-Srbija 14:9, poluvrijeme

30′ Stepančić 14:9

29′ Marselić isključenje za Srbiju, Cindrić 13:9

29′ time out, Červar

28′ Stepančić iz kontre 12:9

27′ Štrlek iz kontre 11:9, vrlo bitan pogodak

25′ dvojbena odluka sudaca, Hrvatskoj suđen prekršaj u napadu iako je bio evidentan faul Srbijanaca

24′, Marković iz kontre 10:9

23′ sedmerac Srbija, Marković 10:8

22′ Štrlek iz kontre, 10:7

Hrvatska se brani, time-out, Jovica Cvetković

20′ Štrlek, 9:7

19′ Zelenović 8:7

18′ Stepančić 8:6, igrali smo bez golmana

17′ Vori isključen 2 min, Zelenović zabija za 7:6

16′ Beljanski 7:5

15′ Stepančić 7:4

14′ Nenadić, sedmerac 6:4

13′ Cindrić 6:3

12′ Treća obrana Mirka Alilovića

10′ Stepančić, 5:3, isključenje Obradović

9′ Vujin 4:3

8′ Štrlek, 4:2

7′ Cindrić 3:2 , Zelenović 2 minute van

6′ Zelenović 2:2

5′ Šešum, 2:1

4′ Vori u kontri 2:0

3′ sedmerac za Hrvatsku, Ćupić 1:0

1′ počela utakmica napadom Srbijanaca, promašaj

Hrvatsku himnu izvodi klapa HRM-a, sv. Juraj.
Reprezentacije su izišle na teren.
Srpska reprezentacija je prilikom izlaska na teren dobila zvižduke. I prilikom izvođenja srbijanske himne, također.