HNL: Hajduk napunio mrežu Intera, Rijeka rutinski do tri boda, Kraljevi remija treći

Rijeka je na Rujevici, u utakmici 20. kola Hrvatski Telekom Prve lige, svladala Rudeš 3:0.

Bez većih problema Rijeka je ostvarila drugu prvenstvenu pobjedu za redom (četvrtu ukupno). Već u šestoj minuti Rijeka je povela golom Acostyja, a rješenje utakmice dogodilo se u nastavku. Sjajan je gol u 63. minuti postigao Marko Vešović, dok je u 92. Jakov Puljić novim golom za Rijeku postavio konačnih 3:0.

Rijeka je na pauzu otišla kao četvrta momčad na ljestvici. Ima bod manje od Osijeka i tri od drugoplasiranog Hajduka.

HT Prva liga, 20. kolo: Rijeka – Rudeš 3:0 (Acosty 6., Vešović 63., Puljić 90.+2)

Hajduk napunio mrežu Intera

Splitski Hajduk prvi dio sezone u Hrvatski Telekom Prvoj ligi zaključio je uvjerljivom domaćom pobjedom od 5:0 protiv zaprešićkog Intera.

Prvo poluvrijeme nije dalo naslutiti takav kraj jer u slaboj igri nije bilo pogodaka. No, Hajduk je “eksplodirao” u nastavku kada je zabio pet pogodaka. Prvo je Franck Ohandza zabio za 1:0 i asistirao potom Saidu za 2:0.

Zatim je Ante Erceg postigao dva gola za 4:0, a seriju je zaključio Hugo Almeida golom za 5:0.

Ovom je pobjedom Hajduk prestigao Osijek i drugi dio sezone očekuje kao druga momčad na ljestvici.

HT Prva liga, 20. kolo: Hajduk – Inter-Zaprešić 5:0 (Ohandza 50., Said 56., Erceg 67., 75., Almeida 78.)

Kraljevi remija

Nogometaši Istre 1961 i Osijeka završili su prvi dio sezone u Hrvatski Telekom Prvoj ligi remijem u Puli (1:1).

Osijek je time dodatno osnažio svoj epitet “kralja remija”. Ovo mu je ukupno bio već deveti neodlučeni rezultat u sezoni, kao i šesti remi (od deset utakmica) u gostima.

Istra 1961 povela je sjajnim pogotkom Nikole Prelčeca u 53. minuti, dok je za Osijek izjednačio Mirko Marić u 71. U posljednjih šest minuta susreta Osijek je imao igrača više (dva žuta kartona Kenana Hadžića), no promjena rezultata nije se dogodila.

HT Prva liga, 20. kolo: Istra 1961 – Osijek 1:1 (Prelčec 53./Marić 71.)

Dinamo jedva protiv Cibalije

Nogometaši Dinama, jesenski prvaci Hrvatski Telekom Prve lige, pobjedom su okončali prvi dio sezone.

No, vrlo teško je Dinamo došao do slavlja u 20. kolu, u Maksimiru. S 1:0 je pobijeđena Cibalia koja je kapitulirala tek 11 minuta prije kraja kada je Čileanac Angelo Henriquez glavom postigao jedini pogodak na utakmici.

Henriquez je u igru ušao tijekom drugog poluvremena. Do tada je Dinamo napadao, stvarao je prilike, a osim što su domaći igrači bili neprecizni sjajan je dan na vratima vinkovačkog kluba imao Šubarić.

Dinamo je polusezonu završio bez poraza: s 15 pobjeda i pet neodlučenih rezultata.

HT Prva liga, 20. kolo: Dinamo – Cibalia 1:0 (Henriquez 79.), piše HNTV.