Dinamo-Rijeka: Soudani škaricama 2:1, Soudani 3:1

Derbi kola igrao se na Maksimiru, prvoplasirani Dinamo dočekao je drugoplasiranu Rijeku. Dinamo je uzeo tri boda i aktualnom prvaku pobjegao na devet bodova prednosti. Prvenstvo nije riješeno, ali jasno je da je Dinamo teško dostižan.

Dinamo – Rijeka 3:1

Lijep dan u Zagrebu, derbi kola na Maksimir je privukao oko 10.000 ljudi.

Mario Cvitanović odlučio je napasti Rijeku sa Soudanijem u vrhu napada; Alžirac je vrlo efikasan protiv Rijeke kojoj je zabio 11 golova u 12 utakmica. U sredini neće biti Leškovića koji se najavljivao kao moguće iznenađenje – vezni red Dinama držali su Doumbia i Ademi, dok je ispred njih zaigrao Moro.

Rijeka je za ovu utakmicu bitno oslabljena neigranjem prvog napadača Marija Gavranovića, igrao je Jakov Puljić, i Marka Vešovića, umjesto kojeg je na desnoj strani bio Grk Charalampos Mavrias, a ispred njega Acosty.

Početne postave:

Dinamo: Livaković – Rrahmani, Sigali, Benković, Sosa – Doumbia, Moro, Ademi – Olmo, Gojak – Soudani

Rijeka: Sluga – Mavrias, Župarić, Punčec, Zuta – Maleš, Bradarić – Acosty, Pavičić, Gorgon – Puljić

Tijek utakmice

90′ Kraj

87′ Izlazi Acosty, ulazi zadnji Kekov džoker Heber.

79′ GOOOL Soudani, 3:1

69′ Opet prijeti Soudani, ali njegov udarac glavom ide iznad grede.

60′ Ulazi Črnic umjesto Puljića.

60′ Dobra prilika za Dinamo, Rahmani je pucao glavom nakon centaršuta More, ali lopta ide malo pored gola.

51′ Mijenjaju oba trenera, Lešković ulazi umjesto Sigalija, Kvržić umjesto Zute.

47′ Soudani škaricama GOOOOL 2:1

…………………………………………………………………

45′ Poluvrijeme

39′ Zahuktala se utakmica, s jedne strane Soudani ponovno prijeti, a s druge strijelac Acosty pogađa vanjski dio mreže.

37′ Dobra prilika za Soudanija koji je išao sam prema Slugi, ali vratar Rijeke to brani!

30′ Nakon gola na tribinama je završio Rijekin Ivan Mance. On je prigovarao sucu, vjerojatno jer je Soudani prije akcije koja je dovela do pogotka pogrešno izveo aut nakon čega lopta nije oduzeta Dinamu.

30′ GOOOOL! Moro je dočekao odbijanac i lijepo pogodio rašlje gola Sluge!

20′ Dobra prilika za izjednačenje, Olmo i Gojak su kombinirali u kaznenom prostoru, ali na kraju je Maleš blokirao udarac Olma na prazan gol!

18′ Dinamo nijednom nije pucao na gol Rijeke

9′ Rijeka je postigla gol, ali je suđeno zaleđe, iako ga nije bilo. Nakon rasprave sudaca ipak je gol priznat, strijelac Acosty GOOOL!.