Solidan otpor Šibenika s igračem manje, ali derbi s Hajdukom su obilježile ‘tučnjave’ i more kartona

Hajduk je na gostovanju kod Šibenika na Šubićevcu upisao minimalnu pobjedu 1:0 i tako stigao do četvrtfinala Hrvatskog nogometnog kupa. Jedini pogodak na susretu djelo je novog pojačanja u redovima Bijelih, Fomitschowa koji je s dvadesetak metara iz slobodnog udarca poslao loptu u mrežu.

ŠIBENIK – HAJDUK 0:1 (Fomitschow 33′)

VEZANE VIJESTI
SLAVNI HAJDUKOVAC BEZ PARDONA ‘OPRAO SVOJE’ ‘Ovo je nedopustivo za ozbiljnu momčad, godinama se ponavljaju isti scenariji’
ŠIBENIK (4-2-3-1): Žitnjak – Pecolaj, Vukorepa, Šare, Musa – Roca, Alispahić (od 81.Ćosić) – Fuštin, Celić (od 57.I.Stanić), Okechukwu – Brekalo (od S.Banić). TRENER:Borimir Perković.

HAJDUK (4-3-2-1): Letica – Ismajili, Nižić – (od 39.Tudor), Lopez, Formitschow – Radošević (od 58.Savas), Barry, Kožulj – Šehić, Erceg (od 88.Jandrek) – Almeida. TRENER:Juan Carillo.

—————————————————————-

Poslije gotovo šest godina Šibenik i Hajduk sučelili su se u najvećem dalmatinskom derbiju. Gotovo pune tribine samo su dokaz da su se Šibenčani zaželjeli velikih nogometnih mečeva. Hajduk je na Šubićevac istrčao s najjačim sastavom, čime je pokazao da respektira domaćeg drugoligaša. Sam početak protekao je u dominaciji Hajduka, koji je već u 2. minuti zaprijetio preko Šehića. Minutu potom svoj udarac sa oko 22 metra okušao je i Alispahić, ali njegov udarac prohujao je blizu vratnice.

Šibenik je bio očito pomalo pod dojmom važnosti utakmice, Hajduk je to koristio i zabilježili smo pokušaj Barryja Hamze u vanjski dio mreže, te udarac glavom Almeide na ubačaj Fomitschowa koji je obrani Žitnjak. Opasno je bilo i u 15. minuti kada je Erceg ciljao iskosa u bliži kut, ali opet je to pročitao Žitnjak.

Drugoligaš se nakon 15-ak minuta oslobodio pritiska, Brekalo je snažno tukao, ali neprecizno. Narančasti su se postavili u čvrsti blok i sve su kvalitetnije izlazili u kontre i polukontre.

U 23. minuti Celić se oslobodio Fomitschowa, ovaj ga je očigledno povlačio na samom rubu 16-erca, što su svi vidjeli, ali ne i sudac Jović i njegov pomoćnik. Salve zvižduka, prosvjeda s domaće strane. Ali to je bilo ništa prema situaciji u 30. minuti. Šehić je prošao Šaru na nekih 22 metra od gola Žitnjaka koji ga je nepropisno zaustavio. Očekivao se žuti karton za taj start ali zagrebački sudac je Šibenikovu stoperu pokazao crveni karton! Prestrogo u najmanju ruku, ali to je usmjerilo tijek utakmice. Da stvar za Šibenčane bude još gora, Hajduk je iz tog slobodnjaka i poveo.

Fomitschow je odlično naciljao u donji kut za prednost Splićana od 0:1 u 32. minuti i za slavlje Torcide. Nakon isključenja Bijeli su imali i priliku i to opet iz akcije po lijevoj strani, Šehić je prošao i ubacio pred gol, ali Hamza je bio prekratak.

Šibenik se presložio u nastavku, Roca je iz veznog reda prebačen na stopera i branili su se Narančasti vrlo dobro. Hajduk je imao inicijativu, ali bez šansi. Prilično nemoćan. Tek je iz daljine nakon solo akcije zaprijetio Hamza. Štoviše, Šibenik je i s igračem manje dva puta priprijetio, prvo Okechukwu nakon ubačaja Alispahića, te je bila još jedna gužva pred golom Letice.

U 65. minuti nova sporna situacija koja je uzburkala strasti. Nakon jedne pravilno očišćene lopte Muse sudac je na intervenciju prvog pomoćnika dosudio prekršaj za Splićane. To se dogodilo točno ispred domaće klupe s koje su svi skočili prema sucima, epilog svega je isključenje Šibenikova trenera Perkovića.

U 70. minuti pucao je Fuštin, ali ravno u Leticu. Hamza je u 77. ponovno pucao, ali Žitnjak je loptu izvadio iz donjeg kuta.

Do kraja se u ovoj više nervoznoj nego kvalitetnoj utakmici ništa nije promijenilo. Hajduk je očekivano prošao u četvrtfinale Kupa, ali igrom ničim nije impresionirao. Šibenik se borio koliko je mogao, ali to očito nije bilo dovoljno, pišu Sportske Novosti.

Obračun u Šibeniku prije utakmice s Hajdukom: Privedeno 76 huligana, ima ozlijeđenih