UŽIVO Rijeka se vratila iz ponora, ali Milan u 94′ zabija pobjednički gol na San Siru

Nogometaši Milana u nezgodnom trenutku dočekuju Rijeku u drugom kolu skupine D Europske lige.

Nedjeljni poraz na gostovanju kod Sampdorije bio je već drugi u šest ovosezonskih susreta Serie A, a to baš i nije očekivano za klub koji je u prijelaznom roku na pojačanja potrošio preko 200 milijuna eura.

Da situacija u redovima Rossonera nije dobra, priznao je i trener Vincenzo Montella kojemu su talijanski mediji već počeli tražiti nasljednika (spominju se Antonio Conte i Carlo Ancelotti).

Konkurencija u Serie A već bježi

U idućem kolu u nedjelju će Milan ugostiti Romu, a eventualni treći prvenstveni poraz značio bi gotovo sigurno Montellinu smjenu. Zna on to i sam pa će u današnjoj utakmici odmarati glavne igrače.

Roma je u ovom trenutku neusporedivo važnija Rossonerima nego Rijeka i upravo tu činjenicu će Matjaž Kek i njegovi igrači pokušati iskoristiti, piše gol.hr.

Večerašnji dvoboj na San Siru je sudar dva različita svijeta. Milan je treći najtrofejniji klub na svijetu, a o razlici dovoljno govori i samo pogled na vrijednost dvije momčadi na Transfermarktu. Milanezi su procijenjeni na 331 milijun eura, a Rijeka na samo 23 i pol milijuna. No nogomet ne igraju milijuni, pa “Rijeka” večeras nije bez šanse, piše Novi list.

U svakom slučaju, od 21:05 čeka nas susret za pamćenje i – uživanje.

MILAN: Donnarumma, Musacchio, Bonucci, Romagnoli, Abate, Locatelli, Calhanlogu, Kessie, Borini, Andre Silva, Cutrone

RIJEKA: Sluga, Vešović, Župarić, Elez, Žuta, Kvržić, Mišić, Bradarić, Heber, Pavičić, Puljić.

Sudac Orel Grinfeld (Izrael)

Milan-Rijeka. 3:2

TIJEK SUSRETA, početak u 21:05;

94′ Milan 3:2, Cutrone

90′ pet minuta sudačke nadoknade

89′ jedanaesterac za Rijeku, Elez 2:2, Črnic je srušen u kaznenom prostoru

84′ Gooooool Acosty, 2:1, fantastično uporan

79′ Umjesto Puljića ulazi Črnic.

69′ Opet dobar udarac Mišića iz daljine, ovaj put brani vratar domaćih.

60′ Sa vrha sjeverne tribine na kojoj je smještena Armada poletjele su baklje prema terenu i donjoj tribini na kojoj su domaći navijači.

58′ Kek je umjesto Kvržića poslao u igru Acostyja.

54′ 2:0 za Milan, Musacchio, naletio na odbijanac i zabio

46′ Dobro otvaranje poluvremena za Rijeku. Vešović je probio po desnoj strani, dao oštro prema Heberu, no Abate uspijeva izbiti u korner.

46′ počelo je drugo poluvrijeme
….…

45′ Poluvrijeme… Ako Kek nešto ne promijeni, jalovi napadi Rijeke neće donijeti izjednačenje, a kamoli preokret

38′ igra se na sredini terena uglavnom, Rijeka ne uspijeva organizirati opasniji napad

26′ Još jedna velika prilika za Riječane. Puljić se našao sam pred Donnarummom, ali ga je “počastio” preslabim šutem.

23′ Calhanlogu je iz slobodnog udarca gađao glavu Cutronea, koji loptu šalje malo preko vrata Sluge.

21′ Rijeka pokušava doći do izjednačenja ali bez kvalitetnog završnog pasa

14′ Silva iz brze akcije dolazi u šesnaesterac Rijeke i Milan vodi 1:0

10′ Kekova ekipa visoko pritišče Milan, već na 20-ak metara i ne da im prelazak u fazu napada

7′ Rijeka stoji dobro na terenu, igrači nisu impresionirani protivnikom

3′ Heber u fantastičnoj prigodi, udarac s lijeve strane s petnaestak metara odlazi pokraj gola

1, počela je utakmica

0′ – Objavljeni su početni sastavi. Kek je, možemo reći, iznenadio u odnosu na najave. Na vratima je umjesto Prskala Sluga, dok je posljednja linija očekivana. U srednjem redu će ordinirati Kvržić, Mišić, Bradarić i Heber, ispred njih Pavičić, dok je mjesto u vrhu napada dobio – Puljić. Moguće je da postava na terenu izgleda i malo drugačije, pa da špicu igra Heber. Mario Gavranović ovaj je put ostao na klupi.