VIDEO Još jedan Vatreni maestralno otvorio sezonu, Super Mario zabio za Juve

Kosovo i Turska polako se približavaju, a Ante Čačić nakon ove subote može lakše disati što se tiče forme naših napadača. Nakon Andreja Kramarića, u prvom prvenstvenom kolu zabio je i Mario Mandžukić. Trebalo mu je manje od 12 minuta, pišu 24sata.

Mandžo je u 12. minuti utakmice Juventusa protiv Cagliarija u Torinu nogom s desetak metara lijepo u mrežu preusmjerio ubacivanje Stephana Lichtsteinera. Nije ga uspio zaustaviti donedavni suigrač Simone Padoin koji ga je čuvao, ali ni golman Alessio Cragno.

Utakmica je počela u 18 sati, a za goste iz Cagliarija od prve minute počeo je još jedan napadač “vatrenih” Duje Čop.

Upravo je na njemu Alex Sandro skrivio penal u 37. minuti kojega je nakon dugog oklijevanja i pregledavanja snimke pokazao sudac Fabio Maresca.

Bila je to povijesna odluka u Serie A donesena putem videotehnologije, no nije bila sretna za Cagliari jer je Gianluigi Buffon obranio penal Diegu Faríasu.

Obilo se to o glavu gostima već do kraja prvog poluvrmena. U prvoj minuti nadoknade Miralem Pjanić proigrao je Paula Dybalu koji ju je pospremio u mrežu za 2-0. Tražili su gosti igranje rukom Argentinca prilikom primanja lopte, no Maresca ovaj put nije mijenjao odluku.

Pitanje pobjednika riješio je Gonzalo Higuaín golom za 3-0 u 66. minuti, na dodavanje Alexa Sandra. Duje Čop izašao je iz igre u 81. minuti.