Dinamo i Skenderbeu na Maksimiru, gosti poveli, Dinamo se mučio i jedva u 95′ izjednačio

Dinamo i Skenderbeu sastaju se u kvalifikacijama za Europsku ligu utakmica na Maksimiru od 19 sati.

Gosti igraju u formaciji 4-1-3-2: Shehi – Vangjeli, Radaš, Lilaj, Mici – Jashanica – Osmani, Gavazaj, Nimaga – Sowe, Latifi.

U srednjem redu igrat će Nikola Moro i Tongo Doumbia, dok će ispred njih ofenzivni trio činiti: Amer Gojak, Ante Ćorić i Junior Fernandes. Isutreni napadač je Armin Hodžić.

Dinamo igra u formaciji 4-2-3-1 s Livakovićem na golu. U zadnjoj liniji igraju Stojanović, Sigali, Benković i Lecjaks.

Dinamo-Skenderbeu 1:1

…..

95′ Henriquez zabija, 1:1

Igra se 5 minuta sudačke nadoknade

89′ Livaković kao bek istrčava i prekida obećavajuću akciju gostiju

83′ Henriquez u vratara s pet metara, Dinamo tako nastavlja s jalovim napadima

77′ Iz igre je izašao Hodžić, u igri je Henriquez.

76′ Sjajna solo akcija Fernandesa, na kraju iz kaznenog prostora netko od igrača Skenderbeua blokira udarac.

64’S desne je strane pred gol ubacio Moro, Gojak na par metara pada, a netko od gostujućih igrača spašava siguran pogodak Dinama. Odlučio se na udarac Hodžić s ruba kaznenog prostora, puca preko gola.

61′ Moro puca s nekih 18 metara, nažalost preko gola.

59′ Fernandes puca po golu i pogađa Pavičića

58′ Doumbia centrira s desne strane prema reflektorima

55′ Još jedna propala prilika Dinama

52’Pokušao je Fernandes glavom, loptu šalje malo preko gola. Šteta…

Stojanović je ubacio s desne strane na drugu vratnicu gdje na loptu ne stižu Hodžić i Fernandes. Dobra je ovo bila situacija za Modre.

Drugo poluvrijeme je počelo

Kraj prvog dijela! Skenderbeu vodi na Maksimiru 1:0. Simfonija s tribina, zvižduka…

45+1 Osmani se previja na terenu, čeka se odmor. Dobio je žuti karton.

Igrat će se dvije minute sudačke nadoknade, još malo pa će uspavanku zamijeniti reklame.

39′ Fernandes je izveo slobodan udarac s nekih 27-28 metara, puca preko gola. Šteta… Uglavnom, Dinamo još uvijek igra sporo, bezidejno, slabo.

38′ Latifi, 1:0 za Skenderbeu

36′ Iz igre je izašao Ćorić, u igri je Pavičić. Ćorić je ionako bio pod injekcijama.

29′ Malo uzbuđenja, pucao je Lecjaks iz kaznenog prostora, lopta ostaje u bloku.

27′ Ništa bitno se nije dogodilo, Dinamo je malo upao u crnu rupu, lopta sporo putuje i uglavnom nema bitnijih događaja

14′ Radaš je izveo slobodan udarac iskosa s desne strane s nekih 25 metara, Livaković spremno brani!

13′ Žuti karton zaradio je Gojak.

7′ Fernandes je silovito pucao s nekih 17 metara, ali lopta odlazi malo pokraj lijeve vratnice. Šteta!

3′ Prva šansa za Dinamo. Stojanović je ubacio s desne strane, a Hodžić glavom šalje loptu ravno u ruke vratara Shehija.