Odigran susret Borussia-Monaco u sjeni terorističkog napada, gosti slavili

U prvom susretu četvrtfinala nogometne Lige prvaka Monaco je na gostovanju pobijedio Borussiju Dortmund 3-2 i napravio veliki korak prema plasmanu u polufinale.

Dvoboj Borussije i Monaca trebao se igrati u utorak, međutim zbog terorističkog napada na autobus s igračima njemačkog kluba pri dolasku na Westfalen stadion, dvoboj je prebačen na srijedu.

Igrači Borussije istrčali su na travnjak u majicama s imenom suigrača Marca Bartre, koji je ozlijeđen u sinoćnjem bombaškom napadu. Španjolac je danas operiran i uspješno se oporavlja.

Mbappe je zabio za 1-0 u 19. minuti. U 35. minuti gosti su stigli do drugog pogotka autogolom Bendera.

Subašić nije imao previše posla na vratima gostujućeg sastava, a kod golova nije mogao ništa. U posljednjim trenucima susreta zaradio je žuti karton zbog zadržavanja. U 57. minuti kada Dembele je smanjio na 1-2. Kada se već činilo kako će izjednačiti, gosti su zabili treći pogodak, a strijelac je u 79. minutu ponovo bio Mbappe. Pet minuta prije kraja utakmice Kagawa je vratio nadu Borussiji smanjivši na 2-3.

Uzvratni susret je 19. travnja u Monacu.