VIDEO Hajduk i Rijeka remizirali, Dinamo se približio vodećima na četiri boda zaostatka

Hajduk protiv Rijeke na Poljudu odigrao je veliki jadranski derbi, poveo je, a Rijeka je izjednačila iz jedanaesterca o kojem će se vjerojatno još pričati. Bijele čeka velika kazna zbog navijača koji je utrčao na teren!

HAJDUK-RIJEKA 1:1 (Hamza 31′, Bezjak 81′ (11m))

HAJDUK: Stipica, Tudor, Ćosić, Nižić, Kvesić, Savvas, T. Bašić, Hamza, Vlašić, Erceg, Futacs.

RIJEKA: Prskalo, Martić, Kulušić, Elez, Zuta, Mišić, Bradarić, Andrijašević, Gorgon, Gavranović, Bezjak.

Hajduk je bio bolji, dugo je vodio sa 1:0, ali i s osvojenim bodom pomogao je Dinamu koji sada zaostaje četiri boda. Riječani se nakon 1:1 tješe činjenicom da sljedeće četiri utakmice igraju doma. Tri na Rujevici (Split, Osijek, Inter), a jednu u susjednoj Puli koja im dođe isto kao domaća. Računaju da u te četiri neće izgubiti nijedan bod, a i nadaju se nekom malom kiksu Dinama.

Matjaž Kek nakon 16 utakmica i dalje ne nepobijeđen protiv Hajduka, a na Kantridi je od 2013. godine. Zanimljivo je da je Rijeka do jučer četiri puta za redom slavila na Poljudu, a Hajduk je zadnji put slavio 2011. godine, u kolovozu To što je Kek postao najdugovječniji trener na utakmicama između Rijeke i Hajduka, sigurno zbog toga neće doma otvoriti šampanjac jer nije pobijedio. A bilo mu je to 16 put da je s klupe vodio Jadranski derbi- Jedan manje ima Ivan Katalinić koji je čak u dva navrata bio trener Rijeke pa je svih šest puta izgubio od Hajduka

Rijeka se više orijentirala na kontranapade, a vidjelo se od samog početka koliko im puno nedostaju Vešović i Ristovski, dva možda ponajbolja igrača u drugom dijelu sezone.

I dok se većina navijača smrzavala jer je vjetar ulazio duboko u kosti, Mađar Futacs malo je podgrijao atmosferu. Prvo je zagrijao dlanove riječkom vrataru,a onda je zagrijao i dlanove gledateljima koji su mu zapljeskali na sjajnom udarcu. Osam minuta kasnije opet je Futacs u prilici, Prskalo opet brani, ali samo do Hamze koji šalje loptu u nebranjeni dio mreže. A sad, je li Hamza namjerno ili slučajno otrčao do tribine gdje je bila Armada proslavljajući pogodak ne znamo. Ali znamo da mu je ta tribina bila najbliža za slavlje.

Bakljama zasuli teren

Nakon što je Gavranović umalo izjednačio, u 55. minuti počela je prava bakljada. Nekoliko desetaka baklji palo je na atletsku stazu, ali i na travnjak. Dobro da neka nije pogodila riječkog vratara. A jedna je bila prilično blizu. Prekid je potrajao pet minuta.

Zanimljivo je kako Hajduk nije posustajao u nastavku, išli su po drugi pogodak, a jako blizu njemu bio je Futacs. Ali Mađara neće pogodak. Ali je zato pogodak htio Riječane. U 81. s bijele točke pogodio je Bezjak, piše Večernji list.