Liga prvaka: Real i Bayern uvjerljivo prošli u četvrfinale

Nogometaši Real Madrida izborili su plasman u četvrtfinale Lige prvaka nakon što su u uzvratnom susretu osmine finala u Napulju pobijedili Napoli 3-1 i tako potvrdili pobjedu 3-1 iz prve utakmice.

Napoli je odigrao sjajno prvo poluvrijeme nakon kojeg je vodio 1-0, no to nije bilo dovoljno za podvig. Real je u prvih 12 minuta nastavka zabio dva gola i tako prelomio utakmicu.

‘Kraljevski klub’ je izborio plasman u sedmo uzastopno četvrtfinale LP, dok je Napoliju ovo bio tek drugi nastup u osmini finala Lige prvaka i drugo ispadanje. U sezoni 2011/12. ispali su od Chelsea.

Junak utakmice bio je Sergio Ramos koji je izjednačio na 1-1, a kod drugog Realovog gola je Mertens skrenuo njegov udarac u vlastitu mrežu. Pogodak za goste zabio je i Alvaro Morata (90), dok je strijelac za Napoli bio Dries Mertens (24).

Nogometaši Bayerna plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka nakon što su i u Londonu pobijedili Arsenal s uvjerljivih 5-1 te s ukupnih 10-2 prošli među osam najboljih.

Pogotke su za Bayern postigli Robert Lewandowski (55-11m) , Arjen Robben (68), Douglas Costa (78) i Arturo Vidal (81, 85), dok je strijelac za Arsenal bio Theo Walcott (20). U 54. minuti je isključen branič Engleza Laurent Koscielny.

Arsenal je odigrao odlično prvo poluvrijeme, u kojem je mogao zabiti više od jednog gola, no odluka je pala u 54. minuti kada su ostali bez isključenog Koscielnya, koji je pritom skrivio i jedanaesterac.  Nakon toga Arsenal je teško stradao kao i u prvoj utakmici u Muenchenu.

Strijelci: 1-0 Walcott (20), 1-1 Lewandowski (55pen), 1-2 Robben (68), 1-3 Douglas Costa (78), 1-4 Vidal (81), 1-5 Vidal (85)