Modri uspjeli slaviti s 1:0 i slomiti izrazito defenzivno orijentirani Slaven Belupo

Nogometaši Dinama uspješno su ušli u nastavak sezone. Proljetni dio prvenstva otvorili su minimalnom pobjedom protiv Slavena Belupa (1:0) u 21. kolu HNL-a. Pogodak odluke postigao je Armin Hodžić s bijele točke u 42. minuti.

Dinamo je započeto proljetni dio Prve HNL i lov na prvoplasiranu Rijeku domaćom utakmicom protiv Slaven Belupa. Naposljetku su Modri uspjeli slaviti s 1:0 i slomiti izrazito defenzivno orijentiranog protivnika.

Od samog početka Dinamo je krenuo dominantno, agresivno s očiglednom željom da ostvare cilj trenera Peteva i osvoje sva tri boda. Izgledali su Modri vrlo dobro, Pavičić je davao na okomitosti, Antolić na agresivnosti i požrtvovnosti, jedini problem bio je obrambeni bedem gostiju iz Koprivnice. Naime, Slaven Belupo većinu vremena u prvom poluvremenu proveo je na vlastitoj polovici, 30-ak metara od vlastitog gola.

Stoga je prva prilika kreirana tek u 26. minuti susreta kada je Antolić atraktivno prepustio loptu, a Hodžić s ruba kaznenog prostora slabo pucao te je lopta prošla pokraj lijeve vratnice. Samo dvije minute kasnije nakon jedne brze akcije, Olmo je dao loptu u prostor za Ćorića koji je uspio uputiti udarac, ali i golman Blažević uspješno je obranio.

U tim trenucima Dinamo je pokazao fluidnu formaciju, s mnogo rokada u veznom redu. I kako se bližio kraj kišnog poluvremena, Dinamo je zasluženo došao do vodstva. Kapetan Antolić je izveo korner, Sigali s ruba kaznenog prostora uputio udarac kojeg je rukom blokirao bivši Dinamov igrač Josip Tadić. Glavni arbitar susreta Tihomir Pejin pokazao je na bijelu točku, s koje je precizan izvođač bio Armin Hodžić. Bio je to Hodžićev četvrti gol ove sezone i pokazatelj nastavka golgeterske forme s priprema.

U nastavak je Dinamo krenuo u identičnom ritmu i izgledu kao u prvom dijelu. I već nakon sedam minuta igre, nakon lijepog solo prodora Olma, koji je inače po prvi put zaigrao u prvih 11 u modrom dresu, Ćorić je slabo završio akciju. Već dvije minute kasnije, u 54. minuti Antolić je opasno ubacio u kazneni prostor s lijeve strane, ali debitant Lešković glavom je pucao pokraj gola.

Slaven Belupo je u drugom dijelu krenuo ofenzivnije, ali Dinamo je i dalje kreirao prilike. Tako je u 61. minuti nakon kornera Ćorića glavom pucao Sigali, a lopta je prohujala tik uz desnu vratnicu. Dvadesetak minuta prije kraja trener Petev u igru je umjesto Gojaka ubacio Sammira koji se tako nakon tri godine vratio na svoj Maksimir.

Pred sam kraj susreta Sigali je nakon jednog duela krivo doskočio i zbog ozlijede morao izaći na nosilima. U 90. minuti nakon lijepog prodora Pavičića i dobre lopte, Hodžić se uspio namjestiti i pucati, ali udarac je prohujao tik uz lijevu vratnicu.

Na kraju, Dinamo je zasluženo pobijedio, osvojio nova tri boda i tako se približio prvoplasiranoj Rijeci koja sutra gostuje u Osijeku. Iduća utakmica na rasporedu je sljedeće nedjelje kada Modri gostuju u Vinkovcima kod Cibalije.

LEŠKOVIĆ DEBITIRAO

Protiv Slaven Belupa po prvi put u plavom dresu zaigrao je Marko Lešković koji je u klub stigao prošlog ljeta. Međutim zbog ozljede nije bio u konkurenciji sve do zimskih priprema. Ipak, ovo su bile prve natjecateljske minute za Marka koji je odigrao na razini, sigurno i bez pogreške.

GNK DINAMO – SLAVEN BELUPO 1:0 (1:0)

Prva liga, 21. kolo, 18.02.2017., Stadion Maksimir.

Gledatelja: 3.645 (dok nije počela kiša)

Dinamo (4-2-3-1): Livaković – Matel, Sigali (od 88. Perić), Lešković, Pivarić – Pavičić, Antolić – Olmo, Gojak (od 71. Sammir), Ćorić (od 62. Šitum) – Hodžić. Trener: Ivajlo Petev.

Slaven Belupo (4-2-3-1): Blažević – Purić, Musa, Katić, Aliti – Burić, Stevanović – Ivanovski (od 72. Melnjak), Christensen, J. Tadić (od 52. Arap) – Heber (od 60. Barić). Trener: Željko Kopić.

Žuti kartoni: Tadić (41.), Aliti (76.)

Strijelci: 1:0 Hodžić (41.)

Sutra u 15 sati igraju NK Osijek i HNK Rijeka, a u 17:00 je gradski derbi RNK Splita i HNK Hajduka.