Hrvatska pala na najtežem ispitu dosad u Francuskoj, raspali smo se pred kraj, izgubili 28-21 od Njemačke

hrvatska njemačka

Pred hrvatskom rukometnom reprezentacijom bio je najteži ispit na Svjetskom prvenstvu u Francuskoj. Kauboji su u posljednjem kolu skupine C poraženi od Njemačke 21:28 u utakmici koja odlučuje o pobjedniku naše skupine.

Prvih par minuta susreta nije sugeriralo da nismo mogli biti tako loši. Iako nam je Duvnjak isključen već nakon 35 sekundi, mi smo poveli 3:1, ali nakon toga potpuno smo stali. Njemačka je napravila seriju 5:0, a mi smo igrali nevjerojatnih 12 minuta bez postignutog gola. Bili smo potpuno nemoćni i bezidejni.

Ne sjećam se kad smo izgledali toliko nemoćno u napadu, rekao je u 20. minuti Zlatko Saračević u prijenosu utakmice.

I, doista, nismo mogli ništa, izgledali smo kao razbijena vojska. Za Njemačku je to izgledao kao lagani trening, a jedini koji je od naših nešto pokušavao bio je Luka Stepančić. Na odmor smo otišli čak i s prihvatljivih minus četiri (9:13), posebno ako se u obzir uzme da smo igrali jako loše.

– Ovo nije dobro, nemamo odgovor na igru Njemačke. Potpuno smo nemoćni. četiri razlike je loše, ali nije nenadoknadivo ako bolje odigramo nastavak, rekao je pod poluvremenom Saračević.

No, Hrvatska u nastavku nije odigrala ništa posebno. Iako smo bili bolji nego u prvom dijelu, previše smo oscilirali pa bi tako u jednom trenutku došli na samo minus dva, a onda par napada poslije već bi bilo šest razlike za Njemačku. Čak smo i u zadnjih osam minuta ušli s podnošljivih dva razlike, ali nismo imali snage ozbiljnije ugroziti europskog prvaka. I u tom smo razdoblju napravili nekoliko neshvatljivih pogrešaka i dopustili europskom prvaku da utakmicu mirno privede kraju. Štoviše, došli su na samom kraju i do najveće razlike na utakmici.

Igrač utakmice bio je njemački vratar Andrea Wolff koji je skupio čak 16 obrana, dok je Wiencek postigao šest golova iz isto toliko pokušaja. Kai Hafner postigao je pet pogodaka, a zanimljivo je da su prva četiri bila ujedno i prva četiri pogotka Njemačke. Kod nas je Štrlek bio najbolji, zabio je pet od pet. Isto toliko zabio je i Stepančić, ali iz 11 pokušaja.

Tijek utakmice:

Trenutačno je Hrvatska – Njemačka 21:28

Veliki poraz, Hrvatska se raspala u posljednjih par minuta

58. minuta 27:20 za Njemačku…..

54′ Pogriješili smo u napadu, što su naši protivnici iskoristili i opet su na četiri razlike

……..

30’Kraj prvog poluvremena, Njemačka vodi 13:9

29′ Dva gola zaredom zabili su Nijemci i otišli na pet razlike

26 minuta Štrlek je zabio i došli smo blizu, na tri razlike, ali Nijemci zabijaju opet

25. minuta, zabio je Kontrec, došli smo na četiri razlike i sada njemački izbornik zove minutu odmora
……

22. minuta, šest golova prednosti imaju europski prvaci, a mi imamo dva igrača manje

…..

Zabili smo nakon 12 minuta, u strijelce se upisao Kontrec! 4:7 za Njemačku

12. minuta, Hrvatska nije već deset minuta zabila gol, sasvim je sigurno da smo upali u crnu rupu!

Njemačka nam je napravila seriju 5:0 i ima vodstvo od 6:3

Odmah na početku bio je isključen Duvnjak.