DAVIS CUP Drama u meču Čilić – Del Potro, Argentinac gubio 2:0, izjednačio dobio i 5. set

Treći put zaredom Marin Čilić i Ivan Dodig udružili su snage u Davis Cupu i treći put donijeli bod koji je Hrvatsku doveo na prag drugog trijumfa u ovom natjecanju, nakon što su pred rasprodanom Arenom svladali Juana Martina del Potra i Leonarda Mayera sa 7:6 (4), 7:6 (2), 6:3.

U posljednjem danu finala prvi na teren je izašao Marin Čilić s najboljim argentinskim tenisačem Juan Martinom Del Potrom. Čilić je imao priliku osigurati i posljednji bod koji hrvatsku tenisu reprezentaciju dijeli do drugog naslova pobjednika Davis Cupa.

Argentinac je pobijedio Čilića u pet setova.

Ukupni rezultat Argentina-Hrvatska sad je 2:2

Tijek meča

Del Potro servira, 6:3, Argentinac je pobijedio.

Čilić na servisu, izgubio je, 5:3 ima Argentina i Del Potro servira za meč

Del Potro 4:3

Čilić 3:3

Del Potro 3:2

Čilić na servisu 2:2

Del Potro servira, pritisak Čilića, Marin je bacio reket, smatra da je bio aut za break loptu… i bio je aut, ali ipak je završilo 2:1.

Čilić na servisu, izgubio, 1:1

Del Potro servira, izgubio je servis, Čilić vodi 1:0

Peti set

Čilić servirao, Del Potro je imao 3 break lopte i osvojio set. 6:4 za Argentinu 2:2 u setovima.

Del Potro 5:4, gem je ušao u 10. minutu, buka publike i razgovori glavnog suca s izbornicima i igračima trajali su dvije minute. Del Potro je dobio opomenu, psovao je sucu, hrvatska klupa je tražila kazneni bod, ali se to nije dogodilo.

Del Potro je odlično servirao, 4:2

Čilić servirao i pogodio sakupljačicu lopti. Del Potro je vidio da je djevojka u bolovima i prekinuo gem, pričekao zamjenu. Nakon toga je imao šest break lopti, ipak na kraju 4:1 za Čilića.

Del Potro je osvojio svoj servis, 3:1

Čilić vodi 3:0, furiozan početak

Drugi gem, break, 2:0, Arena je eksplodirala.

Marin Čilić otvara servisom, dobio je gem

Prvi set

Šansu sada ima Ivo Karlović. On će u drugom meču dana igrati protiv Federica Delbonisa ili Leonarda Mayera.