Davis cup: Dodig i Čilić donijeli novi bod za Hrvatsku, još samo jedan meč do ukupne pobjede

Na rasporedu u finalu Davis cupa danas je bio susret parova, a s pobjeda hrvatskog para donijela je i ukupno vodstvo 2:1. Izbornik Željko Krajan za ovaj je meč prijavio Ivana Dodiga i Marina Čilića. Za Argentinu su igrali Juan Martin Del Potro i Leonardo Mayer.

Čekali smo Marina da vidimo u kakvom je stanju nakon jučerašnjeg meča koji nije bio lagan. Fizički nije bio težak, ali emotivno je bio zahtjevnije, rekao je izbornik Krajan.

Ivan i Marin su najbolja kombinacija, tu nismo imali što kalkulirati. Idemo s najjačim sastavom, kazao je.

Tijek susreta

Kraj je! Pobjeda Čilića i Dodiga, slavili su u trećem setu sa 6:3.

Čilić i Dodig potvrdili su break i sad vode 5:2.

Izmjenjivali su se servisi sve do 3:2 kad su naši tenisači napravili break i poveli 4:2.

Počeo je treći set.

I drugi set je otišao na stranu Dodiga i Čilića. Hrvatski par uspio je slomiti Mayera i Del Potra koji su kroz cijeli set pružili žestok otpor.

Došli smo do još jednog tie-breaka.

Mayer i Del Potro uspjeli su vratiti servis i izjednačili na 4:4.

Odlična igra Dodiga i Čilića isplatila se kod 1:1. Odlično su vračakli njihove servise i tako došli do značajnog breaka.

Počeo je drugi set.

Odluka je pala u tie-breaku kojeg su naši tenisači odlično odradili dobivši ga s 7:2 i tako dobili prvi set.

U vrlo neizvjesnom meču kojeg možete gledati na Drugom programu HTV-a, trenutno je rezultat 5:4 u korist Hrvatske. Oba para drže svoje servise. Argentinski par koristi priliku za izjednačenje rezultata na svom servisu.